Günün Haberleri   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle


Hava Durumu
KONYA 
7 / 3

  ANA SAYFA  

ASAYİŞ

GÜNCEL

SİYASET

EKONOMİ

DÜNYA

SPOR

SAĞLIK

EĞİTİM

MEDYA

MAGAZİN
 
 
Askerlik Mesleğinden Uzman Çavuşluk Ve Assubaylık Kaldırılmalıdır: (2)
 Mehmet Şimşek 28 Mart 2014 Cuma  

Saygıdeğer okurlarım. Askerlik, mesleğinden; Uzman Çavuşluk ve Assubaylık: Mesleklerinin kaldırılması; Sebeplerini açıklamaya devam edeceğiz.

Assubaylar ve Uzman Çavuşlar: 20 sene, hizmet süresince; En az, 10 kere tayin edilirler. Bazı sınıflar, iki (2) yılda, üç (3) yılda mutlaka tayin edilirler. Türkiye’nin, ortasından: Kuzeyden, güneye bir hat, çekilerek; İkiye, bölünmüştür. Birinci(1.) bölge, ikinci (2.) bölge. Diye, ikiye bölünen: Türkiye’de, ikiye bölünün; İki, bölge’de, kendi arasında: Beşer, bölgeye ayrılmıştır. Astsubay veya Uzman Çavuş; İki bölge, içinde, en az: İkişer, üçer defa; Atamaya, tabi tutulurlar. Atandıkları, birliğe alışıp, ısınmadan: Tekrar, başka bir birliğe, atamaları yapılır. Bu insanlarla, dama taşı gibi, oynanmaktadır. Sık, sık atama; Yapılmaları, nedeniyle: Moral, çöküntüsüne uğrarlar. Evlerine, almış oldukları: Ev eşyaları, hurdaya çıkar. Sık atamalar, Assubayları ve Uzman Çavuşları; Maddi zarara, uğratır. Haftada bir gün veya iki gün nöbet tutarlar. Nöbet süresi, 24 saattir. Nöbet hizmeti, sonunda: Kendilerine, izin veya istirahat verilmez. Görevlerine, devam ederler. Kendilerine, tuttukları nöbet hizmeti için; Görev tazminatı, adı altında: Hiçbir, ücret ödenmemektedir.

Sıkıntılı günlerinde; Ölüm, doğum gibi, durumlar: Meydana, geldiğinde; İzin almaları çok zordur. Senede, yol hariç, 45 gün izin kullanma. Hakları vardır. İzin, kullanırken, yol hariç, izinlerini: Yol, hariç, bir kere kullanabilirler. Yol süresi, gidiş, geliş; Altı (6) günü, geçemez. Yol süresi izine gideceği bölgenin mesafesine göre hesaplanır. 30 günlük izin hakları; Yıllık planlamaya tabidir. 15 Günlük mazeret izini: Acil ihtiyaçlarına, binaen verilir. Yol, dâhil izin verilir. Mazeret, izni, parça, parça; Olarak, verilebilir.

Askerlik hizmeti çok ağır: Mesuliyetli bir, görevdir. Her insan askerlik; Hizmetini tam, olarak yapamaz. Yapsa da çok zorlanarak, yapabilir. Sıkıntılı günlerinde: Asker kişiler, dert ve sıkıntısını; Kimseye anlatamazlar. Askerlik, hizmeti: Çok katı kurallara, tabidir. Uzman Çavuş ve Assubayların; Yurt dışında, yüksek lisans ve doktora yapma: Kadroları, yoktur. Mutlaka, kendilerine; Yabancı, ülkelerde, kurs ve doktora yapma imkânı, sağlanmalıdır. Uzman olanlara: Ayrı bir, uzmanlık tazminatı, ödenmez. Bomba, imha etme; Uzmanları, canları pahasına: Çok tehlikeli, görevler, icra ederler. Hayati tehlikesi olan, görevler, yaptıkları halde; Kendilerine, ek bir ücret veya tazminat ödenmez. Aslında, ek ücret veya tazminat ödenmelidir. 20 yıl fiili, hizmetini tamamlayan: Astsubay ve Uzman Çavuşlar; İlk atandıkları göreve tekrar, atanırlar. Assubayların ve Uzman Çavuşların: Hizmet sınırları, bellidir. Teknik elemanlar; Emekli oluncaya kadar aynı görevi yaparlar. Muharip sınıflar: Manga, Komutanı, Kısım Komutanı, Karakol Komutanı, Tank Komutanı; Gibi görevlerden, başka atanacakları, başka bir görev yoktur.

Bazı kabiliyetli, bilgili kişiler: Geçici görev, emriyle; Kadrosu, Subaylara ait, görevlere, görevlendirilmektedirler. İkmal Subaylığı, Personel Subaylığı, Eğitim ve Harekât Subaylığı, gibi: Vazifelere, görevlendirirler. Ayrıca, Subaylara, yardımcı olarak, görevlerde verilmektedir. Geçici görevler; Yetkili, Komutanların, yazılı veya şifai: Emirleriyle, gerçekleştirilmektedir.

Denizcilerde; Assubaylarla, aynı görevi yapan: Subaylara tam, tazminat ödenmesine; Rağmen, Assubaylara: Yarım tazminat ödenmektedir. Subaylar tarafından; Uzman Çavuşlara ve Assubaylara: Ast oldukları; Daima, Subaylar tarafından, ima edilir. Hatırlatılır, hissettirilir. Hissettirme, hatırlatma olayı: Aşağılayıcı ve küçültücü olması nedeniyle: Çalışma, performansını düşürmektedir.

Hiçbir, zaman; Lojmanlar adil dağıtılmamaktadır. Lojmanların, kaliteli olanları: Subaylara, tahsis edilmektedir. Kalitesi düşük ve dökülen, deforme olmuş: Lojmanlar, Assubaylara, tahsis edilmektedir. Lojmanların, yüzde yetmişi; Subaylara tahsislidir. Yüzde, otuzu, Assubaylara tahsis edilir. Rütbelilerin, yüzde yetmişi: Assubaylar ve Uzman Çavuşlardır. Her hangi bir, birliğe atanan; Subayın lojmanları: Birliğine, katıldığı gün, kullanımına, hazırdır. Hemen, tahsis edilir. Assubaylar için, lojman tahsisi; Söz konusu değildir. Uzman Çavuşların, lojmanda oturma: Oturma, hakları ve şansları, yoktur. Uzman Çavuşlara; Lojman tahsis edilmemektedir. Uygulama, hatalı ve yanlıştır. Uzman Çavuşların, lojmanda, oturma gibi: İmkânlar, yoktur.

Emekli olan; Assubayların ve Uzman Çavuşların: Eşleri ve çocukları çalışmak zorundadır. Aldıkları, emekli maaşıyla; Günümüzde, geçinmek mümkün değildir. Assubaylar ve Uzman Çavuşlar: Haklarını talep edebilmek için; Sendikalaşmak zorundadır. Dernekler hemen: Sendikaya, dönüştürülmelidir. Ordu evleri; Subay ve Astsubay, Ordu; Evi olarak, ikiye ayrılmıştır. Birbirlerini görmesinler diye girişleri aynı mahalde olanların: Giriş, mahalleri arasına; Duvar yapılmaktadır. Diyarbakır’da, görev yapanlar: Çok, bilirler. Ordu evlerinde hizmetler; Assubaylar, tarafından, yürütülmektedir. Buna, rağmen: Assubaylar, Subay Ordu Evlerine, giremezler. Lojmanda oturmayan; Uzman Çavuşlara ve Assubaylara: Kira bedeli, ödenmelidir.

 

 Mehmet ŞİMŞEK

     Art. Yazar.

Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
  Toplam yorum 0   Onay bekleyen 0  


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 

Bu yazı henüz yorumlanmamış...


 Yazarın Diğer Yazıları
 
Yargıtay kararnamesi yayımladı

Yargıtay kararnamesi yayımladı

  ÇOK OKUNANLAR
  YAZARLAR

 
Mustafa Çetin
 
ÇOCUKLARIMIZI CİNSİ SAPIKLARDAN KORUYALIM

 
Mustafa Hamarat
 
18. MADDE UYGULAMASI ve PARSELLER ÜZERİNDEKİ YAPILARIN DURUMU

 
Ebru Mut
 
VUSLAT’IN ARDINDAN…

 
Veli Kamalak
 
Tüketici Hakem Heyetleri

 
Hüseyin Toptaş
 
Osmanlıcayı siyasi malzeme yapmayalım
Tüm yazarlar için tıklayın
  PİYASALAR
       
  2,3228   2,8588  
       
  83,226   89,2520  
  ÇOK YORUMLANANLAR
  NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 05:10   İkindi 14:26
Güneş 06:54   Akşam 16:42
Öğle 11:58   Yatsı 18:13
  ANKET
Gelirinizden Memnun musunuz ?
EVET
HAYIR
BİR FİKRİM YOK
GELİRİM YOK
 Sonuçları göster   
  ŞANS OYUNLARI
13/12/2014 17/12/2014
2-3-22-33-46-48 5-16-19-22-29-13
11/12/2014 15/12/2014
20-21-28-29-30-49 7, 12, 15, 18, 19, 23, 24, 28, 35, 46, 48, 53, 54, 55, 56, 60, 64, 65, 72, 74, 77, 79
 
 

Popüler Etiketler :

RSS

Add to Google
Sunhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.  Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Sun Haber sorumlu tutulamaz. Tasarım & Programlama
kredi karti borç sorgulama kredi kartı ile fatura ödeme garantibank kredi karti borç sorgulama finansbank kredi karti borç sorgulama tl yükleme işbank kredi karti borç sorgulama fatura yatırma denizbank kredi karti borç sorgulama