Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
Vekil olmayanlara bakanlık koltuğu
Vekil olmayanlara bakanlık koltuğu
Bozdağ'dan çok sert tepki
Bozdağ'dan çok sert tepki
Akşener'den CHP açıklaması
Akşener'den CHP açıklaması
Bahçeli'den ilk yorum!
Bahçeli'den ilk yorum!
'Truva' atı benzetmesi
'Truva' atı benzetmesi
HABERLER>YEREL
13 Nisan 2011 Çarşamba - 12:06

İşte AK Parti Konya adayları ve biyografileri

12 Haziran 2011′de yapılacak 24. dönem milletvekili genel seçimleri için liste savaşları sona erdi.

İşte AK Parti Konya adayları ve biyografileri

Listelerde yaşanan depremden AK Parti adayları da nasibini aldı. AK Partili bir çok vekil yeniden aday gösterilmedi. Adaylığına kesin gözle bakılan isimlerse liste dışında kaldı. 

İşte AK Parti’nin  Konya milletvekili adayları ve biyografileri: 

 

AHMET DAVUTOĞLU

 

AK Parti Konya’dan 1. sırada aday gösterilen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu 1959 yılında Konya'nın Taşkent ilçesinde doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Siyaset Bilimi Bölümlerinden mezun oldu. Aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktorasını tamamladı. 1990-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi'nde çalıştı. 1993'te doçent, 1999'da profesör oldu. Beykent Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanlığı yaptı. Halen Dışişleri Bakanı.

 

KERİM ÖZKUL

 

AK Parti Konya’dan 2. sırada aday gösterilen Kerim Özkul, 18 Mayıs 1959′da Konya’da doğdu. Babasının adı Fahrettin, annesinin adı Hacer’dir. Hukukçu ve İş Adamı; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Özel aile şirketinde yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi. Konya Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevinde bulundu. 22. ve 23. Dönem Konya Milletvekili. Orta düzeyde İngilizce bilen Özkul, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

İLHAN YERLİKAYA

 

AK Parti Konya 3. sıradan aday gösterilen İlhan Yerlikaya, 1960 yılında Konya’da doğdu. Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde lisans (1985), Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümünde yüksek lisans (1987) öğrenimi aldı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde doktora (1991) ve İletişim Bilimleri Genel Gazetecilik alanında doçentlik (1997) unvanını aldı. 

Başbakanlık Osmanlı Arşivinde Uzman Yardımcısı (1987-1993), Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde Yrd. Doç. Dr. (1993-1994), Kırıkkale Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde Doçent (1997-2002), Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde Profesör (2002-2005) olarak görev yaptı.
13 Temmuz 2005 tarihinde TBMM tarafından RTÜK Üyeliğine seçilen Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, RTÜK Başkan Vekillği görevinde bulundu. İlhan Yerlikaya, evli ve beş çocuk babasıdır.

 

AYŞE TÜRKMENOĞLU

Konya 4. sıradan aday gösterilen Ayşe Türkmenoğlu, 20 Mart 1965'de Konya Kelhasan Kasabası'nda doğdu. Babasının adı Sırrı, annesinin adı Hadiye'dir. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest Avukat olarak çalıştı. Konya Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve Çocuk Hakları Komisyonu'nda görev aldı. Çocuk Yetiştirme Yurdu ve Erkek Yetiştirme Yurdu Dernekleri'nde yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Şehit Anneleri Derneği'nde Denetçi görevi üstlendi. Konya Köylerine Hizmet Götürme Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Çalışan Bayanlar, Sağlık, Eğitim ve Dayanışma Derneği Üyeliği görevlerinde bulundu. Orta düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Türkmenoğlu, evli ve 1 çocuk annesidir.

CEM ZORLU

AK Parti Konya 5. sıradan aday gösterilen Prof. Dr. Cem ZORLU 1963 tarihinde Konya Ereğli’de dünyaya geldi. Hıfzını tamamladıktan sonra 1977 yılında Ereğli’de başladığı İmam Hatip Lisesini 1983 yılında Konya’da bitirdi. 1977-80 yılları arasında MTTB de görev yaptı. Aynı yıl birincilikle girdiği Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1988 yılında yine birincilikle mezun oldu ve mezun olduğu yıl Tefsir Ana Bilim dalında yüksek lisansa başladı. 1990 yılında ise Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1992 yılında bu ana bilim dalında yüksek lisansını, 1999 yılında doktorasını tamamladı.

Sırasıyla 2002 yılında doçent, 2007 yılında ise profesör unvanlarını almaya hak kazandı. 1986 Almanya-Münih Üniversitesinde ,1992 Mısır-Kahire Üniversitesinde 1995-1997 yılları arası Ürdün-Ürdün Üniversitesinde 1999-2000 yılları arası Azerbaycan-Bakü Üniversitesinde 2005-2009 yılları arası Almanya-TAKDEN de eğitim ve öğretim faaliyetlerinde bulundu. 05.01.2009 tarihinde İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı görevine atandı. Bir yıllık görev süresi zarfında Malatya İlahiyat Fakültesine bina kazandırdı. Dekanlığı döneminde Arapça hazırlık sınıfını şam üniversitesine taşıdı.Türkiye de bir ilk olan bu uygulama sayesinde öğrenciler Arap dilini yerinde öğrenme şansını elde etti. Arapça, Almanca, İngilizce ve Farsça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

HÜSEYİN ÜZÜLMEZ

Doğum Yeri ve Yılı: Konya - 1955 Öğrenim Durumu: Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü Yabancı Dil: İngilizce, Fransızca ve Arapça İş Hayatı: BOYSUN Ltd. Şti.’nin Ortağı Ve Genel Müdürü Modeliş Ayakkabı Ltd. Şti.’nin Sahibi Kaysan Kaya Ayakkabı Sanayi A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Üzülmez Gaznet A.Ş. ve Kondogaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı Üyesi bulunduğu kuruluşlar: Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı TOBB Başkan Yardımcılığı MÜSİAD Konya Şubesi Kurucusu Uluslararası Teknoloji Ve Araştırmaları Vakfı (UTESAV) Kurucusu SADAV Vakfı Kurucusu İslam Ülkeleri Odalar Birliği Başkan Vekili TOBEV Kurucusu ve Mütevelli Heyet Üyesi TEPAV Kurucusu ve Mütevelli Heyet Üyesi TOBB - ETÜ Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyet Üyesi Medeni Durumu: Evli ve 6 çocuk babasıdır.

MUSTAFA BALOĞLU

1967 yılında Akşehir’de dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğrenimini Akşehir’de tamamlayarak, yüksek öğrenimime İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde devam ettim. 1989 yılında Tıp Doktoru, 1996 yılında ise dört yıllık Asistan Eğitim Sonucu “ Genel Cerrahi Uzmanlık” ünvanını aldım. 1997 yılından itibaren Akşehir Devlet Hastanesi’nde doktorluk görevimi sürdürdüm. 28 Mart 2004 Yerel Yönetim Seçimleri sonucunda, Akşehir Belediye Başkanı seçildim.

MUSTAFA KABAKCI

Mustafa Kabakcı, 5 Nisan 1954'te Konya İnsuyu'da doğdu. Babasının adı tahsin, annesinin adı Elife'dir. Sanayici, İşadamı; Öğretmen Okulu ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programını bitirdi. Öğretmen olarak görev yaptığı çalışma dönemin altı yılını Federal Almanya'da geçirdi. Sanayici olarak çalıştı. Konya Ticaret Odası Meclis Başkanlığı, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Başkanvekilliği ve TOBB Sağlık Sektör Meclisi Başkanvekilliği görevlerinde bulundu. Biri fotoğraf albümü olmak üzere iki eseri yayınlandı. Çok iyi düzeyde Almanca bilen Kabakcı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

GÜLAY SAMANCI

25.02.1977 yılanda Norveç Drammen şehrinde doğdu. Aslen Konya Beyşehirliyim. Ortaokul ve lise eğitimimi Beyşehir İmam Hatip Liesinde Tamamladı. 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Serbest avukat olarak çalışıyor.

Akdeniz Elektrik A.Ş , MEDAŞ avukatlığını yaptım ve halen Böro Memur Sen Konya şubesinin avukatlığını yapmakta. Ayrıca Ak Parti Konya İl Kadın Kolları Seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü.

2009 yerel seçimlerinde Karatay Belediyesi Meclis Üyeliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Karatay Belediyesi İdari Mülki Komisyonu Başkanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesinde Encümen Üyeliği Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği ve muhtelif komisyonlarda görev aldı. Evli

MUSTAFA AKIŞ

Beyşehir insanını Beyşehir sorunlarını bilen kendisini AK Parti genel merkezinde kabul ettirmiş, ilkeli, seviyeli, dürüst, genç, dinamik genel merkez ve ilçemiz tarafından tanınan ve tasvip gören Av. Mustafa Akış 1981 Beyşehir doğumlu. Baba tarafından Akkuşlar diye bilinen Hüseyin Akış'ın oğlu olan Mustafa Akış, anne tarafından da içerişehirli, eski muhtarlardan Abit Kavlak'ın kızı Zahide Hanım’ın oğlu.

İlk ve ortaokulu Gazi İlköğretim Okulu'nda okuyan Akış, Anadolu Lisesi'nin ilk mezunlarından.1999 yılında Ankara üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başlayan Mustafa Akış, Ankara Üniversitesi'nin tek muhafazakar kulübü, Birleşik Hukukçular Kulübünü kurarak aktif siyasete başladı. Ankara Hukuk'da yayınlanan Ceride-i Kantar dergisini 30 yıl aradan sonra tekrar bu fakültede canlandıran Akış 2002 yılında Başbakan Erdoğan'ın Gençlik Kollarının teşkilatlanmasından sonra Adana'dan milletvekili olacak olan Abdullah Çalışkan ile Gençlik Kolları Genel Başkanı Zelkif Kazdal'ın önerileriyle Ak Parti Gençlik Kolları Genel Merkezi'nde göreve başladı. O günden bu güne her seçim döneminde Ak Parti seçim koordinasyon merkezinde görev yapan Akış, halen MKYK üyesi ve Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevinin yanında Ankara'da Serbest Avukat olarak görev yapmakta.

 

HARUN TÜFEKCİ

Harun Tüfekci, 30 Ocak 1971'de Konya Seydişehir'de doğdu. Babasının adı Ömer, annesinin adı Sabriye'dir. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest Avukatlık yaptı. 22. Dönem Konya Milletvekili. 22. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. 23. Dönem'de aynı görevi yeniden üstlendi. Orta düzeyde İngilizce, Arapça bilen Tüfekci, evli ve 1 çocuk babasıdır.

ABDULLAH AĞRALI

10.11.1969 da Konya'nin Kulu ilçesinde dünyaya geldi. 1987 yılında İstanbul Fatih Vatan Lisesinden mezun olan Dr. Abdullah AĞRALI , aynı yıl Konya Selçuk Üniversitesi Tip Fakültesini kazandi. Üniversite yıllarında Çeşitli sivil toplum kuruluslarinda faal olarak görev aldi. 1994 yilinda mezun olan Dr. Abdullah AĞRALI ayni yil Igdir da göreve basladi. 1995 yilinin sonunda Nigde'ye tayin oldu. Nigde'de bulundugu 4 yil boyunca çesitli mevkilerde görev yapti. 1999 yilinda vatani görevimi yapmak üzere askere gitti. Askerlik görevini bittirdikten sonra devlet memurlugu görevinden istifa ederek özel sektöre geçti. 11 senedir Konya'ya ve Konyaliya hizmet etme gayesiyle çalışmakta oldugunu belirten Dr. Abdullah AĞRALI , bir çok sivil toplum kurulusunda çesitli kademelerde yer almakta. 2010 da Ak Parti Il Baskan Yardimciligi görevime gelen Dr. Abdullah AĞRALI Tanitim Medya Baskanligi ve Ekonomi Isleri Baskanligi görevlerinde bulundu. 11 Ocak 2011 de Ak Parti Konya Milletvekilligi aday adaylığı için görevimden istifa eden Dr. Abdullah AĞRALI evli ve dört çocuk sahibi ..

HALİL ETYEMEZ

Konya Ereğli nüfusuna kayıtlı olan Halil ETYEMEZ, altı çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olarak 1965 yılında Yusufeli de doğdu. 1987′de Amasya’da Eğitim Yüksek Okulu’nu bitiren Halil ETYEMEZ, 1995 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Eğim Fakültesi Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği bölümünü bitirdi. Aynı yıl İstanbul’da ilköğretim müfettişliğine başlayan ve uzun süre İstanbul ve Konya’da eğitim müfettişliği yapan Halil ETYEMEZ, 2005 yılında “Eğitim Yönetimi” alanında yüksek lisansını tamamladı. 28 Şubat sürecinin başta eğitim sistemi olmak üzere bütün alanlara yönelik hukuk dışı uygulamalarının mağduru ve şahidi olan ETYEMEZ, bu süreçte Türkiye’nin demokratikleşmesi, özgürleşmesi ve sivilleşmesi adına daha büyük sorumluluklar almak gerektiği kararına vardı.

Bu karar çerçevesinde, muhafazakar camianın sendikal zeminde de güçlü olması adına sendikal mücadelede yer aldı. Kudüs şairi Mehmet Akif İNAN’ ın kurucusu olduğu Eğitimciler Birliği Sendikası’nın 2002 yılında gerçekleştirilen I. Olağanüstü Genel Kurulu’nda Genel Sekreterlik görevine seçildi ve bu görevi kesintisiz olarak 9 yıla yakın bir süre yürüttü. Bugün itibarıyla Türkiye’nin en çok üyeye sahip kamu görevlileri sendikası olan Eğitimciler Birliği Sendikası’ndaki genel sekreterlik görevi ve Konya Milli Eğiti Müdürlüğü Eğitim Müfettişliği görevinden 12 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilecek milletvekili genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Konya Milletvekili A. Adayı olmak için ayrılan Halil ETYEMEZ’ in, “Eğitim Yöneticiliği Sınavlarına Hazırlık” ve “Aday Öğretmen Yetiştirme El Kitabı” adlarıyla yayımlanmış iki kitabı vardır.

Eğitimciler Birliği Sendikası genel sekreterliği görevi sırasında kamu görevlilerinin, eğitim çalışanlarının ve eğitim sisteminin sorunları yanında Türkiye’nin sorunları ve milletin talep ve beklentileri konusunda önemli bir birikim ve tecrübe edinen Halil ETYEMEZ, bu görevi süresince Eğitimciler Birliği Sendikası tarafından yapılan bir çok araştırmada, hazırlanan raporlarda, düzenlenen sempozyum ve panellerde aktif rol almış ve katkı sağlamıştır.

RAHİM TÜRK

1985 yılında Konya’nın Sarayönü ilçesinde doğmuştur. İlk,Orta ve Lise öğrenimini konya’da tamamlamıştır.Muğla Üniversitesi Dış Ticaret bölümünden ve Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olmuştur. Akparti kurulmasından itibaren,Konya’daki liselerde teşkilatlanma çalışması yürüttü.Daha sonra Muğla Üniversitesi üniversite teşkilatında ve Süleyman Demirel üniversitesi teşkilatında çeşitli görevler üstlendi.Süleyman Demirel Üniversitesi Ekonomi ve Yönetim Kulübü başkanlığı görevi yaptı.Rahim Türk şu anda sanayi ve inşaat malzemeleri üzerine ticaretle uğraşmaktadır. Rahim Türk evlidir.

 

 
Konya'da önce namaz kıldı, sonra çaldı
 
Denizli Postanesinde şarbon paniği
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Konya'da önce namaz kıldı, sonra çaldı
Konya'da camide namaz kıldıktan sonra hırsızlık yapan şüpheli, başka birinin ...
Konya'da PKK operasyonu: 20 gözaltı
Konya'da 20 kişi, PKK'nın gençlik yapılanması soruşturması kapmasında ...
Selçuklu'ya yeni spor salonu
Selçuklu Belediyesi tarafından Selahaddin Eyyubi Mahallesine yapılacak ...
 
Mustafa Akış'ın liste değerlendirmesi
Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mustafa Akış, ...
Konya'da hırsızların saç tokası yöntemi
Konya'da saç tokasıyla kapılarını açtıkları iki evden 5 bin liralık altın ...
Konya'da rehine olayının zanlısı tutuklandı
Konya'da, polisin yakalamak için operasyon düzenlediği evde kız arkadaşını ...
 
Doğanlar Mahallesi'nin refah seviyesi artacak
Konya Büyükşehir Belediyesi, “Kadınların Eğitimi İle Hazır Giyimde Üretimin ...
Konya'da anne ve 3 çocuğu sobadan zehirlendi
Konya'da anne ve 3 çocuğu evlerindeki kömür sobasından sızan karbonmonoksit ...
Ahmet Sorgun'un liste açıklaması
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 12 Haziran 2011’de yapılacak Genel ...
 
YAZARLAR
Mehmet Şimşek
Mehmet Şimşek
KADINLARIMIZ (92.Bölüm)
Süleyman Göksu
Süleyman Göksu
YENİ DOĞMUŞ ÇOCUĞA KARŞI DİNİ GÖREVLERİMİZ NELERDİR
Ayşe Konakcı
Ayşe Konakcı
BİR KANDİL SABAHI!-2
Fatma Özen Erinç
Fatma Özen Erinç
PARİS'TE BİR AHU GÖZLÜ
Osman Kılcı
Osman Kılcı
Fiyat Etiketleri
Cansu Atıcı
Cansu Atıcı
Aileler parklara kamera istiyor
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
SÜPER LİG PUAN DURUMU
FACEBOOK'TA SUNHABER
TWITTER'DA SUNHABER
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 04:12   İkindi 16:44
Güneş 05:57   Akşam 19:41
Öğle 12:59   Yatsı 21:14
Nöbetçi Eczneler
Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri