Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
Milyonlarca ev sahibine müjde!
Milyonlarca ev sahibine müjde!
Vekil olmayanlara bakanlık koltuğu
Vekil olmayanlara bakanlık koltuğu
Bozdağ'dan çok sert tepki
Bozdağ'dan çok sert tepki
Akşener'den CHP açıklaması
Akşener'den CHP açıklaması
Bahçeli'den ilk yorum!
Bahçeli'den ilk yorum!
HABERLER>SİYASET
9 Mart 2013 Cumartesi - 23:21

Devlet Bahçeli, Aksaray'da

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bölücü güruh Türk milliyetçiliğini zincirlemek ve Türklüğü silmek için AKP'nin takip edeceği yol haritasını kanlı kalemi ile çizmiştir'' dedi.

Devlet Bahçeli, Aksaray da

Bahçeli, Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Aksaray Belediye Başkanı Aday Takdimi Toplantısı'nda, bugün Türkiye'nin çok tehlikeli bir sınırda olduğunu, tehditlerin varlığımıza ve birliğimize yönelik suikastların alarm verici bir noktada bulunduğunu ifade etti.
     Türk milletinin ateşe atılmanın arefesinde ve Türk devletinin parçalanmanın eşiğinde olduğunu öne süren Bahçeli, ''AKP Hükümeti PKK ile tokalaşırken, Türk milleti arka arkaya tokat yemektedir. Başbakan, İmralı canisi ile dostluk çemberi kurarken, Türkiye dört bir koldan kumpas kümesine alınmaktadır. AKP-BDP-PKK ve CHP bölücü ortaklığı ile sürdürülen kirli operasyon, karanlık kampanya, aziz milletimizi bitişe, bölünmeye ve batağa doğru AKP ile sürüklemektedir'' diye konuştu.
     ''Terör lobisi, AKP'yi esir almış, kardeşliğimizi, birlikte yaşama irademizi ve vatanımızı fidye olarak istemiştir'' diyen Bahçeli, şunları kaydetti:
     ''Bölücü güruh Türk milliyetçiliğini zincirlemek ve Türklüğü silmek için AKP'nin takip edeceği yol haritasını kanlı kalemi ile çizmiştir. Başbakan Erdoğan bu tuzağa düşmüş, bu oyuna gelmiş ve bu sinsiliğin pençesine hapsolmuştur. Başbakan Erdoğan için tek amaç; başkan olabilmek ve saltanatını kurumsallaştırmaktır. Bunun dışındaki her şey ya önemsiz ya anlamsız ya da görmezden gelecek kadar değersizdir. Türk milletinin bölünmesi, Türk vatanının parçalanması ve PKK'nın meşru bir unsur haline gelmesi Başbakan için itina gösterilmesi ve tedbir alınması gereken bir husus değildir. Şayet bugün Türkiye İmralı canisinin ağzına bakar hale gelmişse, bunun vebalinin kim ya da kimlerin üstünde olduğu bellidir. Eğer bugün İmralı canisi Türk milletine meydan okuyan ve gözdağı veren bir küstahlığa ulaşmışsa, bunun sebebi herkesin malumlarıdır. Nihayetinde AKP hükümetine bakan her şeyi görecek ve tüm gerçekleri fark edecektir. Başkanlık sistemi Başbakan Erdoğan'ın aklını başından almış, hezeyan çamuruna saplanmasına neden olmuştur. İmralı canisi bu konuda Başbakan'ın arkasında durmuş, beraberce yürümenin teminatını yattığı yerden vermiştir. Bizzat kendisi İmralı canisi ile eş güdüm ve adı konulmamış eş başkanlık görevi ile Türkiye üzerinde hesaplar yapmaktadır. İmralı canisine ilgisi ve yakınlığı öyle bir boyut almıştır ki kartvizitine ilave olarak İmralı başyaverliğini ve İmralı mabeyincisini zımnen iliştirmekte bir beis görmemiştir.''
    
     -''Bu gidişat hayra alamet değil''-
    
     Bahçeli, bu gidişatın hayra alamet olmadığını, Başbakan Erdoğan'ın on binlerce vatandaşın, on binlerce günahsızın kanını dökmüş bir canavara Türkiye'yi peşkeş çektiğini savunarak, şöyle devam etti:
     ''Meclis'teki bölücüler, AKP'nin izni ve teşviki ile heyetler halinde İmralı'ya gidip gelmekte, mesajlar alıp vermektedir. Bölücü terör örgütünün Kandil'deki ayağı milletvekili kabul günleri düzenlemekte, İmralı'dan gelen haberleri almakta ve değerlendirmektedir. Böylece İmralı canisinin Kandil'e ve Avrupa'ya yazdığı ihanetle kapkara kesilmiş mektuplar adreslerine ulaşmakta ve sahiplerini bulmaktadır.''
     Başbakan Erdoğan'ın daha düne kadar ''Kandil'e gidin'' sözleriyle azarladığı BDP'lileri artık bizzat kendisinin yönlendirerek sözde barış ve çözüm elçileri adı altında dağa ve Avrupa'ya sevk ettiğini söyleyen Bahçeli, ''BDP'liler AKP zırhı ile donanmış PKK'nın inine BOP pusulası ile varmışlardır. Sonunda BDP'liler layık oldukları yere Kandil elebaşlarının huzuruna el pençe divan durarak çıkmış, İmralı'dan aldıkları talimat listelerini Başbakan'ın uygun görüşüyle arz etmişlerdir'' ifadelerini kullandı.
     Gazi Meclis'in içinden böylelerinin çıkmasının tam bir yüz karası olduğunu ifade eden Bahçeli, TBMM'nin dün istila ve işgale karşı direncin karargah merkezi, milli duruşun ana damarı iken bugün bu hallere düştüğünü dile getirdi.
    
     -''Rüyasında bile görse inanmaz''-
    
     Bahçeli, AKP ve BDP'nin teröristlerle buluşmak ve söz kesmek için kılıktan kılığa girerek milletin vekaletini yerlerde sürüdüğünü iddia ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
     ''İmralı canisi bizzat hükümet ve bir Başbakan tarafından mesajlarının dağ kadrosuna iletileceğini rüyasında bile görse inanmaz, birisi böyle söylese de aklı ve havsalası almazdı. Maalesef AKP ile birlikte hayal olan ne varsa gerçeğe dönüştü. Olmayacak ne varsa, imkansız olarak ne görülüyorsa hayata geçmiştir. Gerçekte Başbakan'ın ustalık dönemi olarak isimlendirdiği 3. iktidar yıllarının Türkiye'yi yıkmak ve yok etmek üzerine temellendirildiği gayet net olarak ortaya çıkmıştır. Şurasını samimiyetle ifade etmeliyim ki; AKP Türk milletine ihanetten, Türk devletini sabote etmekten suç üstü yakalanmıştır. Başbakan Erdoğan, İmralı canisi ve örgütü ile Türkiye Cumhuriyeti'ne savaş aşmıştır. Teröristbaşının BDP'lilerle görüşmesinde sarf ettiği kurşun gibi sözlerine ne Başbakan ne de hükümetinden henüz hiçbir cevap gelmemiş, gelememiştir. Görüyoruz ki; Başbakan sanki dilini yutmuştur. Kabul edilemez diyalogları sızdıran gazeteye her türlü kötü sözü kullanmıştır da İmralı canisine 'sen kimsin, hadi oradan' diyememiştir.''
     Bahçeli, İmralı canisinin görüşlerinin nasıl ve kimler tarafından sızdırıldığı konusunun danışıklı dövüş halinde polemik malzemesi yapıldığını öne sürdü.
     İmralı canisinin diklenmeleri, ''küçük dağları ben yarattım'' edaları karşısında bir şey olmamış gibi suskun kalındığını öne süren Bahçeli, ''Bize göre sükut ikrardan kaynaklanmaktadır. Demek ki Başbakan İmralı canisinin tüm dayatmalarını sineye çekmiş ve beklentilerinin taksit taksit karşılanacağı güvencesini vermiştir. İmralı canisi 'çözüm' diye AKP'nin şifrelerini çözmüştür. Barış adı altında AKP'nin bahtını bağlamış, bilincini dağlamıştır'' dedi.
    
     -''Kelepçeleri çözmeye başlamıştır''-
    
     ''Artık terörist başı için özgür kalma umudu doğmuş, çözüm süreci denilen karanlık dehliz, kelepçeleri çözmeye başlamıştır'' diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
     ''Başbakan yeni yoldaşı, yeni kardeşi ve ilelebet birlikte yürüyeceği dostu ile bölünme sürecinin görev dağılımını çoktan yapmıştır. Anlaşıldığı kadarıyla AKP'yi iktidara getirdiğini, Başbakan'ı vatana ihanet suçundan kurtardığını iddia eden canibaşı, bu şekilde ödüllendirilmekte, bunlarla taltif edilmektedir. Böyle giderse terörist Öcalan özgür kalacak, Türk milleti örselenecek, vatan özelleşecek, milli devlet özerkleşecek, Türkiye terörün öz sermayesi haline gelecektir. Bunun sonucunda Türkiye Cumhuriyeti'nin yerinde yeller esecektir. Kurucu felsefe, Türk milletinin bin yıllık beraberliği Allah korusun ama çatırdayarak çökecektir. Başbakan Erdoğan ya tehdit altında veya hedeflerinin gereğinden dolayı freni patlamış, lastiği inmiş, aynı bir yük kamyonu gibi yokuş aşağı inmektedir. İmralı canisi attığı gollerle Başbakan'ın kontrol ve denetimini felç etmiş, üstüne üstelik PKK'nın silah bırakacağı yalanıyla bastırdıkça taleplerine cevap almıştır. AKP, PKK'ya hem şerefinin tapusunu vermiş, hem de Türk milletinin el sürülmez haklarına leke sürdürmüştür. Bunun kimsenin yanına bırakılmayacağı ve henüz Türk milliyetçilerinin son sözü söylemediği iyi bilinmelidir.''
     Bahçeli, erken zafer çığlıkları atanların son gülen taraf olmayacaklarının akıllardan çıkarılmaması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:
     ''Başbakan ve hükümeti, İmralı canisine oksijen kaynağı olmuş ve yoğun bakımdan çıkarılmıştır. Türkiye çözüm adıyla zulmün ve parçalanmanın kenarına kadar getirilmiş durumdadır. Artık yaşananlar çığırından çıkmış, çizmeyi aşmış ve her şeyi ters yüz etmiştir.''
     Önümüzdeki yerel seçimlerde Aksaray Belediye Başkan adaylarının mevcut il başkanları Rıfkı Karabatak olduğunu açıklayan Bahçeli, Karabatak'a başarılar diledi.
     Bahçeli'nin konuşması sık sık salondakilerin alkış ve sloganlarıyla kesildi.
     Konuşmanın ardından sanatçı Ahmet Şafak bir konser verdi.  

 
MHP'nin 11 il başkanı, Konya'da
 
Konya'da trafik kazası: 1 ölü
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
MHP'nin 11 il başkanı, Konya'da
MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya'nın da aralarında bulunduğu 11 il ...
İnce: Biz kefensiz yatanların torunlarıyız
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, 'Biz Cumhuriyet Halk Partililer, ...
Burhan Kuzu: Barack Obama zavallı
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Başkanlık sistemiyle ilgili ...
 
Baydemir önce ağladı sonra salonu terk etti
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, katıldığı ödül ...
Kemal Kılıçdaroğlu horon tepti- İZLE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rize Günleri etkinliğinde horon oynadı.
Rekabet Kurulu 'süs olsun' diye kurulmadı
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Rekabet Kurulu'nun bankalara ilişkin kararını değerlendirdi.
 
Devlet Bahçeli: ''Tutsak takas olur mu?''
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör örgütü PKK'nın kaçırdığı kamu ...
Bakan, 50 çocuğu bakın nasıl şoke etti?
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Van depreminde hasar gören ...
"Silahları ayaklar altına alacaksınız"
Başbakan Erdoğan, Siirt'ten silahları bırakma çağrısı yaptı
 
YAZARLAR
Mehmet Şimşek
Mehmet Şimşek
KADINLARIMIZ (92.Bölüm)
Süleyman Göksu
Süleyman Göksu
YENİ DOĞMUŞ ÇOCUĞA KARŞI DİNİ GÖREVLERİMİZ NELERDİR
Ayşe Konakcı
Ayşe Konakcı
BİR KANDİL SABAHI!-2
Fatma Özen Erinç
Fatma Özen Erinç
PARİS'TE BİR AHU GÖZLÜ
Osman Kılcı
Osman Kılcı
Fiyat Etiketleri
Cansu Atıcı
Cansu Atıcı
Aileler parklara kamera istiyor
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
SÜPER LİG PUAN DURUMU
FACEBOOK'TA SUNHABER
TWITTER'DA SUNHABER
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 04:12   İkindi 16:44
Güneş 05:57   Akşam 19:41
Öğle 12:59   Yatsı 21:14
Nöbetçi Eczneler
Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri