Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
Patlamadan hafif yaralı olarak kurtulan kadın o dehşet anlarını anlattı
Patlamadan hafif yaralı olarak kurtulan kadın o dehşet anlarını anlattı
Suudi Arabistan, hac için sağlık protokolü yayınladı
Suudi Arabistan, hac için sağlık protokolü yayınladı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'Hakkaniyet bekliyoruz'
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'Hakkaniyet bekliyoruz'
Patlamada hayatını kaybeden kişi sayısı 7
Patlamada hayatını kaybeden kişi sayısı 7
Çanakkale'deki poyraz orman yangınına müdahaleyi güçleştiriyor
Çanakkale'deki poyraz orman yangınına müdahaleyi güçleştiriyor
HABERLER>SİYASET
19 Haziran 2019 Çarşamba - 21:19

“Benim eleştirim teröre bulaşmış olan yöneticileredir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Benim hiçbir partinin seçmenine hakaretim olmaz. Ben siyaseti 40 yıldır yapıyorum. Benim eleştirim teröre bulaşmış olan yöneticileredir” dedi.

“Benim eleştirim teröre bulaşmış olan yöneticileredir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Ulusal, 200 Bölgesel ve Yerel Radyoda canlı yayınında Mehmet'in Gezegeni programının konuğu oldu. 31 Mart Seçimlerinin yenilenmesine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “CHP'nin müdafaa tarzlarına karşı belgelerle 3 valiz götürdük. YSK bizim bu belgelerimizi bütün sandık tutanaklarını, bunlarla beraber çeteleleri hepsinin buraya koyarak, bazılarında bunlar bile yoktu. Biz bunların hepsini verdik. YSK bütün verdiğimiz belgeleri gözden geçirerek, sonunda iptaline ve seçimin yenilenmesine karar verdi, bu kararı biz vermedik. Bu kararı veren YSK'dır. YSK bu kararı verdikten sonra o ana kadar YSK olanlara çete demeyenler, YSK vereceği karara saygılı olacağını söyleyen CHP o andan itibaren YSK çetelerle dolu dediler. Burada bu hakaretlere saygısızlığa uğrayan YSK üyeleri bu CHP yetkilileri ilgilileri, onlara çete diyen ve hakaret edenlere karşı yasal haklarını savunacaklardır. Seçim kurullarındaki yetkililere yönelik bazı adımlar atıldı” dedi.

“Sandık başından kimse ayrılmayacak, görevli arkadaşlara gerekli eğitimleri verdik” 

31 Mart seçimlerinde oyların çalınmasıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu ana itibariyle bu işin ben sıfırlandığını iddia etmeyim ama minimize olduğuna inanıyorum. Müşahit ve avukatlar bu konuda hazır. Sayılarını da artırdık, deneyimle arkadaşlar partimiz aracılığıyla belirlendi. Bu noktada gözler çok daha açık olacak. Oy torbalarının ağzı mühürlenip ilçe seçim kurullarına varıncaya kadar gözlem devam edecek. Sandık başından kimse ayrılmayacak, görevli arkadaşlara gerekli eğitimler verildi, Pazar akşamı durum çok farklı olacak. Elimizden gelen tedbirleri aldık” diye konuştu.

“Ben CHP'li, İyi Partili, Saadetli kardeşlerime sesleniyorum, oyunuz tarihi bir öneme sahiptir” 

31 Mart seçiminde neden büyükşehir belediye başkanlığı seçimine itiraz edildiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhtarlık seçimlerinde herhangi bir noktada sıkıntı yaşanmadığı için bunlara itiraz söz konusu olmadı. Orada da bu tür sıkıntılar yaşanmış olsa o muhtar kesinlikle itirazını yapar ve takip eder. Partilerle alakalı değil, muhtarların kendileriyle alakalı. İlçe belediye başkanlıklarında benzer sıkıntılar yaşanmadığı için bu tür itirazlar olmadı. Büyükçekmece, Maltepe'de itiraz yapıldı. Kırıkkale'nin Keskin'inde itiraz yapıldı, seçimler yenilendi. Olmaz diye bir şey yok. Meclis üyelikleri noktasında bir şekilde sıkıntı şaibe olmadığı için buna gidilmedi. Büyükşehir belediye başkanlığında ise 30 binden 13 bine düşen bir netice var. Burası İstanbul hiçbir şeye benzemez, İstanbul'un seçimini bir kenara koyamazsınız. İstanbul şuanda 39 belediyenin 25'ini AK Parti alıyor, 14'ünü Millet İttifakı olarak diğerleri alıyor. Yapacağımız seçim Pazar günü sadece bir vizyon seçimidir. Yoksa meclisin kahir ekseriyeti AK Parti'de, bütün komisyonlar ak partide başkan vekillikleri tamamıyla Cumhur İttifakında. Sadece sembol olarak İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı seçilecek. Bu belediye başkanı seçiminin halkımın dikkat etmesi gereken nokta, İstanbul'a kazandıracağı ve kaybettireceği hesabını iyi yapmalı. CHP İstanbul'a ne kazandırır, ama AK Parti çok şey kazandırır. CHP belediye başkanlığı seçimin almasıyla arkasında meclisin olmadığı bir belediye başkanı olacak, arkasında komisyonun olmadığı bir belediye başkanı olacak, AK Parti olduğu zaman meclisiyle, komisyonuyla kabinesiyle bir güç olacak. İstanbul gibi bir şehre ancak böyle büyükşehir belediye başkanı yakışır. Terör örgütüyle el ele vererek, şu anda Kandil yaptığı açıklamada bizim desteğimiz Millet İttifakı adayından yana olduğunu söyledi. Selahattin Demirtaş da CHP adayından yana olduğunu söylüyor. Bunların milli, yerli böyle bir şeyi yok. Ben İyi Partiye gönül veren kardeşlerime CHP, Saadete gönül veren kardeşlerimize sesleniyorum, bu oyunuz sıradan bir oy değil, tarihi bir öneme sahip oydur. Birçok yerlerin CHP adayı tarafından terör örgütüne şimdiden pazarlaması yapılmıştır, oralara verilmesi söz konusudur” şeklinde konuştu.

“Ben 40 yıldır siyasetin içindeyim, benim hiçbir partinin seçmenine hakaretim olmaz” 

Vatandaşların oyuna gelmemesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benim hiçbir partinin seçmenine hakaretim olmaz. Ben siyaseti 40 yıldır yapıyorum. Benim eleştirim teröre bulaşmış olan yöneticilerdir. Şu anda HDP başındaki yöneticilerin dağ ile iş tuttuğunu el ele olduğunu biliyoruz. Şu anda Demirtaş, Diyarbakır'da bütün vatandaşları sokağa döküp 50'nin üzerinde vatandaşımızın ölümüne neden olan kişidir. Şu anda cezaevinde hiçbir suç işlemediği için mi duruyor. Bunların hepsi kandilde teröristlerle ele fotoğraf çektirenler değil miydi? Ben oraya oy veren vatandaşlarıma hiçbir zaman kalkıp da suç sabit olmadıkça ben onlara terörist diyemem. Ama bunların lider kadroları teröristlerle el ele kol kola oldukları için belgeler olduğu için rahatlıkla söylerim. Vatandaşlarımıza burada bu oyuna gelmeyelim, bozalım. CHP başındaki zat Demirtaş'ı övüyor savunuyor. Biz bu yanlışa düşemeyiz. Ortada sabit suç delileri var. Bu deliller olduğu halde biz bunu nasıl savunuruz. Oy verenlere böyle bir şey söyleyemem. Aynı şeyi diğer partilere de İP başındaki hanımefendi zaman zaman bu yanlışlara düşmüştür. Onlara oy veren vatandaşlarımız bu noktada gelin iyi değerlendirelim bir daha aynı yanlışa düşmeyelim" dedi.

“36 ayrı etnik grup 82 milyon bir ve beraber olacağız. Böyle olursak güçlü olur”

"Kürt kardeşlerimin isteyip de alamadıkları bu ülkede bir şey kalmadı" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sokaklardan tutunda cezaevlerinde Kürtçe görüşme yapamayanlardı, şimdi yapıyorlar. Kürtçe konuşamazken, bunların hepsi ortalıktan kalktı. Biz etnik milliyetçiliği ortadan kaldırdık. Etnik milliyetçilik olmayacak bunlar bizi ayırıyor. Biz kültürel milliyetçiliği ortadan kaldırdık, bunlar bizi ayırıyor. Bunlarla beraber bir şey daha ortaya koyuyorum. Yayınların hepsini serbestçe yapıyorlar. Özellikle doğu güneydoğu AK Parti olarak en güçlü parti konumuna geldik. Güneydoğu, doğu deyince sadece Diyarbakır akla geliyor. Gaziantep, Şanlıurfa var, doğu ile beraber Kahramanmaraş, Erzurum var. Buralardaki alınan belediyelere baktığımızda AK Parti birinci parti konumunda. Biz hizmeti etnik yapıya göre değil, burada benim vatandaşlarım yaşıyor ona göre yapıyoruz. Bu seçimlerde oralardaki illerin AK Parti'ye geçmesi önemli. Şırnak AK Partiye geçmesi önemli. Her geçen gün daha iyi konuma gelecek. Terör örgüt orada yok edildikçe benim Kürt kardeşlerim AK Parti ile geçmişte olduğu gibi büyük oranda bütünleşecekler. Hakkari'nin bazı ilçelerini aldık, bunlar çok önemli adımlar. Hizmet her zaman oy etmiyor. Şimdi Selahaddin Eyyubi havalimanı Hakkari'de, olduğu ilçeyi alamadık, ama gelecekte o da olacak. Biz hizmete devam edeceğiz. Kürt kökenli kardeşlerimizin bize inanmalarını istiyoruz. Ülkemizin bölünmesini asla istemiyoruz, yapmamız gereken tek şey var, biz birbirimizi Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Boşnak'ıyla, seveceğiz. 36 ayrı etnik grup 82 milyon bir ve beraber olacağız. Böyle olursak güçlü olur, böyle olmazsak güç kaybederiz. Bizi batı dünyası parçalamak istiyoruz, bu fırsatı onlara vermeyeceğiz. Kürt kardeşlerime özellikle İstanbul'da yaşayan kardeşlerime bu konuda hassasiyet göstermelerini şunu bilmelerini istiyorum ki Binali Yıldırım kardeşim uluslararası camiadaki tanınır oluşuyla İstanbul'a çok farklı hizmetler verecektir” ifade etti. 

Etiketler:
 
Helikopter destekli uyuşturucu operasyonu
 
Suudi Arabistan'dan BM'nin Kaşıkçı raporuna tepki
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
'S-400 işi bizim için bitmiştir, kapanmıştır'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tacikistan'da S-400 konusunda Sayın ...
Erdoğan Macron'a sert çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ...
Erdoğan: Normal bir ölüm olduğuna inanmıyorum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı ...
 
Yıldırım'dan Küçükkaya-İmamoğlu görüşmesine ilişkin açıklama
Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sultangazi'de halka hitap ediyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da toplu açılış törenin de konuşuyor...
Erdoğan: 'Tarih Mursi'nin şehadetine yol açan zalimleri asla unutmayacaktır'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed ...
 
Erdoğan'dan Mursi açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nakkaştepe Millet Bahçesi'nde yaptığı ...
Yıldırım'dan ortak yayın sonrası ilk açıklama
Binali Yıldırım'dan ortak yayın sonrası ilk açıklama
Yıldırım ve İmamoğlu'nun ortak yayın öncesi ilk karşılaşma anı
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve ...
 
YAZARLAR
Erdal Handemir
Erdal Handemir
HAYATIMIZ ENERJİ
Mustafa Yolcu
Mustafa Yolcu
TARİH NEDİR ?
Prof. Dr. Meryem Uysal
Prof. Dr. Meryem Uysal
SAMSUN’DA STAJ -2
Saffet Kuramaz
Saffet Kuramaz
Yaşasın İyilik
Mehmet Şimşek
Mehmet Şimşek
KADINLARIMIZ (184. Bölüm)
Süleyman Göksu
Süleyman Göksu
Riya
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
SÜPER LİG PUAN DURUMU
FACEBOOK'TA SUNHABER
TWITTER'DA SUNHABER
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 03:23   İkindi 16:59
Güneş 05:28   Akşam 20:23
Öğle 13:06   Yatsı 22:11
Nöbetçi Eczneler
Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Spor Güncel Dünya Eğitim Sağlık Kültür & Sanat
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri